Butterfly

Hod nazvaný poeticky motýl (butterfly) není klasickým hodem, zato je velmi efektní. Pokud se povede tento hod při soutěži a pes jej chytne, může si tím kromě jiného výrazně vylepšit bodové hodnocení zaměřené na přesnost a správnost chytání.

Butterfly se od ostatních hodů liší tím, že se při něm disk nerotuje kolem svého středu. Jde pouze o to roztočit disk okolo podélné osy A(viz. Psí sporty č.1).To jak disk chytnete je v podstatě jedno a spíše záleží na tom, co vám bude nejpohodlnější. Já osobně preferuji položení prostředních tří prstů na horní okraj disku, malíček s palce disk tlačí proti od spodu. Disk pak švihem roztočím přes konečky tří prstů směrem od sebe. Nejdůležitější je, aby se disk točil přesně kolem osy. Pokud pohyb disku bude nepřesný – třesoucí se – pes má menší šanci jej chytit.Až si tento hod několikrát zkusíte nanečisto a rozhodnete se ho vyzkoušet se psem, budete možná překvapeni, jak je pro psa jednoduché takto rotující disk chytit. Slyšel jsem dokonce, že čím rychleji se točí, tím je to pro psa jednodušší. Vždy ale platí, že se disk nesmí třást.

Jiné možnosti

Jak jsem již zmínil, je vpodstatě jedno, jak disk chytnete, každému sedí trošku něco jiného. Dokonce si můžete disk pouze položit na konečky prstů jedné ruky a druhou do něj od spodu klepnout...

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY

Disk se třese, netočí se podél jedné osy
Musíte se více soustředit na správné vypuštění. Zkuste si jiný úchyt.

Jakub Štýbr (Psí sporty)