Key DiscDog Freestyle

 Adresa:  Pohořany        
 Datum:  12. - 13. 5. 2018
 Pořadatel:  Psí hrátky
 Rozhodčí: Lucie Schönová, Pam Martin, Yvona Andrová, Markéta Urbášková, Dominika Stárková
 Propozice (URL):   www.psihratky.eu
 Přihláška (URL):  
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky: ZDE

 

Tisková zpráva


Dvanáctý Key DiscDog Freestyle
12.-13.5.2018
Pohořany u Olomouce


Freestylovou sezónu tradičně otevřel květnový Key DiscDog Freestyle, kde se již klasicky týmy mohli kvalifikovat jak na zářijov MČR, tak na říjnové MS. Pro tento ročník se akce přestěhovala do sportovního areálu na Pohořanech u Olomouce. Ačkoli  proměnlivý vítr úplně nenahrával závodníkům, slunečné počasí a špičkoví psí sportovci lákali diváky jak z Pohořan, tak i Olomouce a okolí. Český set rozhodčích, stejně jako loni, doplnila Američanka Pam Martin. Pam bude letos posuzovat srpnové Mistrovství Evropy a KDDF tak pro závodníky představovalo mimo jiné i malou generálku na evropský svátek dogfrisbee.

Ačkoli v Openu se představilo také několik týmů ze zahraničí - Polska a Slovenska - na nejlepší české týmy tentokrát nestačili. Vítězkou se stala Míša Andrová s Kim (PraHaHa), která si už po několikáté v řadě odvezla i cenu za nejlepší freestyle . Druhé a třetí místo obsadily Turnoffské závodnice - Alena Smolíková s Jerry a Kristýna Nosková s Mejzou. Nejlepším zahraničním týmem se stal úřadující mistr ČR Patrik Szöcs s Dartym na 5. místě. Ještě je určitě třeba vypíchnout výborný výkon rozhodčích, kterým se výborně podařilo bodově oddělit nejlepší, dobré a ne úplně povedené freestyly, takže o pořadí se opravdu rozhodovalo především během freestylových kol, nikoli během freestylové minidistance. Přesně tak, jak by to ve FREESTYLU mělo být.

Skvělou podívanou předváděli také účastníci kategorie Starters. Mezi 14 startujícími týmy bylo hned 6 debutujících dvojic. Navíc bylo jasné, že týmy z čela konečného pořadí by se neztratili ani v otevřené kategorii Open. Nejlepšími Startery se nakonec stala prvně startující dvojice Zuzana Jahodová a Kiwi (PraHaHa), se suverénním náskokem 8 bodů před druhou Marťou Bolehovskou s Bejlinkou (Královská letka). Bronz brala poměrně zkušená slovenská závodnice Ľubka Barassóová startující s novým psem, s půjčeným autralským ovčákem Dafem. Úžasné týmové prvky - podle rozhodčích jednoznačně openové kvality - předváděl domácí tým Zuzana Macečková s Trinity (PHolomóc), nicméně velmi slabá minidistance a celkově horší execution tak ve výsledku stačily “jen” na 4. místo. 

V SuperMinidistance se opět závodilo ve dvou kategoriích - Divize II pro začínající týmy a otevřená Divize I, ze které se závodníci mohli kvalifikovat na říjnové MS. Výkony poznamenal neposedný vítr. V Divize II se s podmínkami nejlépe popasoval Tomáš Kromka s Bestem a s celkem 27,5 body zvítězili. Polský útok na cenné kovy - 1. místo Kaśka Krzewina a Absinth, 2. místo Rafał Grabowski a Hachiko - narušila, nakonec třetí, Veronika Petrová s Lokim (PHolomóc).

Kvalifikační disciplíny byly i letos doplněny o dogdartbee, v němž zvítězil slovenský matador Patrik Szöcs s Dartym.

Gratulujeme všem úspěšným týmům, které si domů odvezly ceny od partnera českého dogfrisbee firmy Brit a přejeme hodně štěstí na dalších závodech.