12. ročník Mistrovství České republiky 

 Adresa:  Nymburk (hasičské hřiště u zimního stadionu) 
 50.1819411N, 15.0362875E
 
 Datum:  7. - 9. 9. 2018
 Pořadatel:  DiscDog klub ČR
 Distanční rozhodčí:  Pavel Ryttnauer (Quad, SPTF, PTT), Dominika Stárková (SPTF Last Chance), Kája Matoušová (DD)
 Rozhodčí FS:  Agnieszka Guba (team), Kája Matoušová (dog), Agnieszka Losak (execution), Dominika Stárková (player)
 Facebook:  www.facebook.com
 Přihláška doplňkové soutěže/additional disciplines (DD, PTT):  
 Seznam přihlášených na doplňkové soutěže:  
 Přihláška do poslední šance FS + SPTF Last chance  
 Seznam přihlášených do poslední šance:  
 Seznam kvalifikovaných týmů:  
 Výsledky: ZDE

  

Tisková zpráva

Od pátku do neděle v Nymburce opět létaly disky a psi. Na hasičském hřišti proběhl již 12. ročník Mistrovství České republiky v dogfrisbee. Mimo kompletní české špičky dorazila také silná skupina z Polska, Slovenska a dokonce reprezentant z Izraele.

V pátek se tradičně soutěžilo v mistrovské disciplíně the Quadruped, ve které je cílem dohodit disk co a to samozřejmě takovým způsobem, aby jej pes stihl chytit ještě ve vzduchu. The Quadruped je jako jediná dogfrisbee disciplína rozdělena na muže a ženy, a tak se v pátek udělovaly hned dva tituly mistrů.

Součástí pátečního závodního dne byly ještě dvě doplňkové disciplíny - DogDartbee a Super Pro Toss´n´Fetch Last Chance, což byla poslední možnost kvalifikovat se na sobotní mistrovský závod.

Díky velkému zájmu závodníků se páteční program dohrával za rychle ubývajícího světla. Slavnostní vyhlášení Mistrů Quadrupedu - Jiřka Piskoř s borderkou Abby v mužích a Kasia Krzewina s borderkou Kiou (PL) v ženách - a postupujících ze SPTF - Agnieszka Loska a Dzem (PL), Dariusz Zeft a Lorie (PL) a Martina Bolehovská a Bejlinka - se pak odehrálo již za umělého osvětlení, jež ceremoniálu dodalo jedinečnou atmosféru.

Sobota patřila opět především SPTF, kde se uděloval další titul Mistra ČR. Výsledky po prvním kole nevypadaly pro Čechy nikterak přívětivě. V Top 10 startovala jen jedna závodnice v našich barvách a tou byla 12 letá Martina Bolehovská s border kolií Bejly, která se do mistrovské soutěže probojovala až v páteční Poslední šanci. Že závod není prohraný, dokud není na startu poslední závodník, dokázali v praxi Dan Řepa s australským ovčákem Kirou, kteří se z 12. místa svým fantastickým výkonem 24,5 bodu (z 25 možných!) nejprve probojovali na dělené první místo. Následně pak v rozhozu “sestřelili” polskou dvojici Szymona Harezu a jeho kříženku vipeta Supru. Zcela po právu tak nad hlavu zvedli pohár pro Mistry ČR v SPTF 2019.

Mimo to se v sobotu odehrála ještě Freestyle Last Chance. Díky neúčasti některých kvalifikovaných týmů na soutěžící čekalo namísto 3 hned 5 kvalifikačních míst. Ta ukořistili tyto týmy: vítězky LCh Tereza Brožková s borderkou Lotkou, druhý Dan Řepa s mladičkou australačkou Raven, třetí Dana Vojancová s, opět s borderkou, BeeBe, Martina Bolehovská s Bejlinkou a Jolana Krátká s Tygou, obě dvě taktéž s border koliemi.

Posledním bodem sobotního programu bylo losování startovního pořadí pro nedělní zlatý hřeb - Mistrovství ve Freestylu.

Neděle tak proběhla ve znamení Freestylu, který byl v pauzách proložený doplňkovým paralelním timetrialem. Do finálového freestylového klání nastoupilo 24 závodníků ze 4 zemí. Úroveň dogfrisbee rok od roku stoupá a výkony na vrcholných soutěžích jsou v posledních letech velmi vyrovnané. Ne však na MČR 2019. Po prvním kole freestylu a freestylové TF byly jasnými favoritkami na titul Michaela Andrová s borderkou Kim, které startovaly z průběžného prvního místa s mírným náskokem před zbytkem startovního pole. Míša pak v druhém kole s naprostým přehledem potvrdila pozici nejlepšího týmu soutěže a podruhé se tak s Kim stala Mistryní ČR ve Freestylu (poprvé to bylo v roce 2015).

České frisbee v roce 2018 zažilo opravdové žně (z ME konaného v srpnu na Slovensku si ČR odvezla 2x titul mistra, 1x vice-mistr a jeden titul mistra utekl jen o to pověstné sportovní štěstí). Na MČR pak naše týmy proti zahraniční konkurenci potvrdili svou silnou pozici a ze 4 udělovaných titulů jen jeden pustili ven.